Przedstawicielstwo podatkowe

Skutecznie doradzamy w podatkach

Działamy z sukcesem w obszarze doradztwa podatkowego
Dbamy o interes naszych Klientów, oferując kompleksowe usługi w zakresie doradztwa i nadzoru podatkowego. Stawiamy na wysoką jakość usług i zaufanie.

tel: +48 22 734 76 00
fax: +48 22 724 34 36
poczta@doradztwo.acco.eu

Przedstawicielstwo podatkowe – bezpieczeństwo i korzyści

Jeżeli nie posiadają Państwo siedziby w Polsce lub na terytorium państwa członkowskiego, a dokonują Państwo transakcji podlegających opodatkowaniu VAT w Polsce, to zgodnie z ustawą z 11.03.2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz.535 ze zm.) są Państwo zobowiązani do ustanowienia Przedstawiciela Podatkowego. Przedstawiciel Podatkowy winien być ustanowiony, gdy transakcji dokonuje podatnik nieposiadjący siedziby lub stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium państwa członkowskiego (Art. 18a ust. 1 Ust. o VAT).

Kancelaria prawno-podatkowa ACCO oferuje Państwu profesjonalne przedstawicielstwo podatkowe oraz kompleksowe wsparcie w działaniach biznesowych w pełnej zgodności z polskimi przepisami podatkowymi.

Więcej niż przedstawicielstwo podatkowe

Stawiamy na odpowiedzialne i aktywne partnerstwo, dlatego na życzenie łączymy dla Państwa przedstawicielstwo podatkowe z kompleksową obsługą prawno-podatkową. Tym samym, oprócz reprezentowania Państwa firmy w czynnościach administracyjnych, proponujemy bieżące wsparcie oraz  doradztwo z pakietem konkretnych korzyści biznesowych.

Usługa Przedstawicielstwa to pełna odpowiedzialność oraz solidarność podatkowa przedstawiciela w Polsce wobec zobowiązań podatkowych Klienta. Z tego względu podejmujemy współpracę z Partnerami, którzy wyznają zasady rzetelnej i odpowiedzialnej kooperacji.

Dedykowany pełnomocnik podatkowy ACCO zapewni Państwu kompleksowe wsparcie w zakresie przedstawicielstwa – od rejestracji firmy do celów VAT, po zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami podatkowymi i celnymi.

Jakie korzyści zapewniamy?

Profesjonalne przedstawicielstwo podatkowe
Zgodność działań z polskimi przepisami podatkowymi
Oszczędność czasu – szybkie i skuteczne działania
Bezpieczeństwo prawne i finansowe
Przejrzyste procedury i tajemnica informacji
Aktywne i odpowiedzialne partnerstwo

Przedstawicielstwo podatkowe - oferta

  • Wypełnianie obowiązków Podatnika, którego jesteśmy przedstawicielem.
  • Rejestracja firmy do celów podatku VAT.
  • Rozliczanie podatku od towarów i usług.
  • Prowadzenie i przechowywanie dokumentacji oraz ewidencji VAT.
  • Wykonywanie czynności wynikających z przepisów o podatku od towarów i usług.
  • W razie potrzeby przygotowanie deklaracji podsumowującej INTRASTAT.
  • Reprezentacja firmy w działaniach administracyjno-podatkowych oraz przed organami kontroli skarbowej.

Oprócz obowiązków ustawowych przedstawicielstwo podatkowe wymaga najwyższych standardów etycznych, dlatego ponosimy solidarną odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe Podatnika, którego reprezentujemy. Co więcej, w pełni wykorzystujemy nasz kapitał doświadczenia oraz specjalistyczną wiedzę, aby zapewnić wszystkim naszym Klientom obsługę na absolutnie najwyższym poziomie.

Zapraszamy do współpracy z gwarancją najwyższych światowych standardów